joomla 1.6

Hakkımızda

Bina özel olarak Kız öğrencilerin kalmalarına yönelik yapılmıştır. Baraj yolu 4,5 Durak - Sümer Mahallesi - 69031 Sk. No. 5 Seyhan Adana adresinde bulunan kurumumuz 01.08.2009 tarihinde hizmete açılmıştır. Yurdumuz depreme dayanaklıdır. Yurt binamız 5 kattan oluşmaktadır. Teras katta Etüt Salonumuz bulunmaktadır. Giriş katta idare bölümü ve yemekhanemiz bulunmaktadır.

Binamiz 1. kattan - 4. kata kadar yatakhane olarak dizayn edilmiştir. Odalarımız 1, 2 ve 4 kisilik olarak düzenlenmiştir. Odalarımız geniş ve ferah olup her odada, çalışma masaları, kitaplik, KLIMA, her öğrenci için dolap bulunmaktadır.

Yurdumuz 40 oda ve 80 kisilik kapasiteye sahiptir. Ancak öğrencilerimizin rahat ve ferah bir ortamda barınabilmeleri için bu kapasiteyi 70 öğrenci olarak sınırlandırmış bulunmaktayız. Binamızda isi ve ses geçirmeyen çift camli pvc pencereler, jeneratör, odalarda dahili telefon sistemi, tüm binada yangın söndürme ve acil alarm sistemi bulunmaktadır. Ayrıca kablosuz İnternet erişimi, öğrencilerimizin açik havada dinlenebilmelerini sağlayacak bahçe ve kamelya bulunmaktadır.

Yurdumuzda kullanılan tüm mobilya malzemeleri E-1 normlarında üretilmiş kanserojen madde içermeyen malzemelerden üretilmiştir.

Sabah kahvaltımiz ücretsiz sunulmaktadır.